O "Pięknych Słowach"

Blog, który właśnie czytasz podzieliłam na trzy główne sekcje:

Przemyślenia

W tym miejscu dzielę się swoimi myślami na różne tematy, ale nie znaczy to, że moim celem jest pisanie opinii. Staram się raczej dzielić tym, co może Cię zainspirować, pomoże w rozwoju czy ułatwi kreatywną pracę.

Do druku

Tutaj znajdziesz linki do moich projektów (kolorowanek, kart pracy) lub stron ciekawych, kreatywnych osób, które za darmo udostępniają swoje zasoby.

Kaligrafia

To przestrzeń zarówno dla wiedzy z zakresu kaligrafii, jak i moich projektów.


Dlaczego "Piękne Słowa"?

W 2014 roku założyłam swój pierwszy blog - "Lubię Papier". Był to główny etap mojego zainteresowania kaligrafią, związany z uświadomieniem sobie tej pasji i rozpoczęciem nauki na profesjonalnym kursie. Chciałam wtedy pisać wszystko i po wszystkim. Towar w sklepach i na działach papierniczych oglądałam z większym zaangażowaniem niż eksponaty w muzeum...

Nadszedł jednak czas, kiedy na techniczny rozwój miałam bardzo mało czasu, ale jednocześnie uświadamiałam sobie inną potrzebę - tworzenia słów pięknych nie jedynie wizualnie, ale zarazem znaczeniowo. Zauważyłam, że nieraz - nie tylko mi - brakuje dodania otuchy, pocieszenia, życzliwości, czyli przysłowiowego "plastra miodu". Zechciałm w tej kwestii zmienić świat na lepsze. Żeby to osiągnąć, sama muszę się ciągle zmieniać, ale jestem pełna nadziei i czuję do tego chęć, bo spowodowanie  uśmiechu choć jednej osoby, jest nieocenioną nagrodą.

Jedną z możliwości, która pojawiła się kilka lat temu, było pisanie do miesięcznika młodzieżowego. Moim pomysłem stał się dział "Piękne Słowa", w którym chciałam połączyć przypomnienie wartości niektórych słów z minikursem kaligrafii. Tytuł przywarł do mnie na tyle, że postanwiłam kontynuować swój rozwój właśnie pod takim szyldem.

Obecnie piszę o słowach, które uzałam za piękne na Instagramie jako piekneslowa365, m.in. pokazuję, jak to robię na YouTube, staram się tworzyć życzliwą społeczność, pomagając innym odnaleźć piękno kaligrafii za pomocą Facebook'a oraz drugiego instagramowego profilu. Wszystko spinam tym blogiem.

Mam nadzieję, że poczujesz tę życzliwość, którą chcę okazać każdemu odwiedzającemu.


Strona główna

Komentarze