O "Pięknych Słowach"

Kim jestem?


Nazywam się Monika Kruczek. Mieszkam na Śląsku.

Ukończyłam polonistykę. Po obronie dyplomu postanowiłam uczyć się projektowania graficznego. W trakcie tej przygody zrozumiałam, że kocham się w literach: kaligrafii, liternictwie... Przy pierwszej okazji zaczęłam na poważnie uczyć się sztuki pięknego pisania. Doskonalę także umiejętność tworzenia tekstów.

Co mogę dla Ciebie zrobić?

  • wykaligrafować tekst w różnych stylach i na różnych powierzchniach - tworzę litery od delikatnych i zawijanych, przez szerokie i techniczne aż do nowoczesnych,
  • wygrawerować (np. na szkle, akrylu) lub wypalić napisy (w drewnie), tworząc spersonalizowany upominek,
  • stworzyć rysunek lub napis do kolorowania,
  • zaprojektować drobną grafikę, np. naklejkę, dyplom, wizytówkę,
  • napisać tekst np. na blog, do czasopisma.
Zobacz przykłady moich prac na InstagramieYouTube, przeczytaj teksty na tym tym blogu lub portalu "Drugie Podejście".

Kontakt: piekneslowa365@gmail.com

Co Ty możesz dla mnie zrobić?

Zerknij tam, gdzie chcesz [kliknij w temat]:


Copywriting

Jak zostać copywriterem?
Jak pisać teksty pod SEO?
Ile zarabia copywriter?
- tych i podobnych rzeczy nie dowiesz się z moich tekstów. 
Za to mogę napisać dla Ciebie coś interesującego.

Edukacja

W tym temacie piszę jako nauczycielka z doświadczeniem pracy w dwujęzycznej szkole, lubiąca edukacyjne poszukiwania oraz przemyślenia. Jestem otwarta na dyskusje, a także rozważanie różnych zagadnień.

Gry i zabawy

Pracując z dziećmi i młodzieżą prędzej czy później tworzy się zadania albo szuka pomysłów na ciekawe prace plastyczne, spędzenie czasu wolnego, pomoc w organizacji planu dnia podczas obozu... Ja także przez to przeszłam. Oto owoce, którymi możesz się zainspirować.

Kaligrafia i liternictwo

Wiosną 2014 roku odkryłam swoją pasję i pierwszy raz zapisałam się na warsztaty kaligraficzne, a jednocześnie jedyne, jakie wtedy znalazłam. Dzisiaj czuję się bardziej doświadczona i chętnie dzielę się radami oraz przemyśleniami, które mogą zainspirować nie tylko początkujących kaligrafów.

Kolorowanka z liter

Na ten temat niewiele się rozpisuję - spodziewaj się raczej opisu danego projektu i efektu mojej pracy. Czasem udostępniam coś do pobrania i wydrukowania.

Rozwój

Nie, nie próbuję namawiać nikogo do rozwoju w jakimś kierunku. Tutaj dzielę się przemyśleniami, które popchnęły mnie do przodu albo poprawiły kondycję mojego życia - skorzystaj, jeśli masz ochotę.

Okolicznościowe różności

Urodziny, wszelkie "dni" czy święta łączą się w mojej głowie pod hasłem "wymyślić życzenia". Dzielę się niektórymi tekstami. Dodaję też pomysły na prezenty.

Twój temat

Możesz zaproponować mi temat (w komentarzu albo wiadomości) lub wywiad ze sobą (pisany), który umieszczę na swoim blogu z linkiem do twojej strony.

Jeśli chcesz czytać dalej, dowiesz się, skąd wzięła się nazwa Piękne Słowa

W 2014 roku założyłam swój pierwszy blog - "Lubię Papier". Był to główny etap mojego zainteresowania kaligrafią, związany z uświadomieniem sobie tej pasji i rozpoczęciem nauki na profesjonalnym kursie. Chciałam wtedy pisać wszystko i po wszystkim. Towar w sklepach i na działach papierniczych oglądałam z większym zaangażowaniem niż eksponaty w muzeum...

Nadszedł jednak czas, kiedy na techniczny rozwój miałam bardzo mało czasu, ale jednocześnie uświadamiałam sobie inną potrzebę - tworzenia słów pięknych nie jedynie wizualnie, ale zarazem znaczeniowo. Zauważyłam, że nieraz - nie tylko mi - brakuje dodania otuchy, pocieszenia, życzliwości, czyli przysłowiowego "plastra miodu". Zechciałam w tej kwestii zmienić świat na lepsze. Żeby to osiągnąć, sama muszę się ciągle zmieniać, ale jestem pełna nadziei i czuję do tego chęć, bo spowodowanie uśmiechu choć jednej osoby, jest nieocenioną nagrodą.

Jedną z możliwości, która pojawiła się kilka lat temu, było pisanie do miesięcznika młodzieżowego. Moim pomysłem stał się dział "Piękne Słowa", w którym chciałam połączyć przypomnienie wartości niektórych słów z minikursem kaligrafii. Tytuł przywarł do mnie na tyle, że postanowiłam kontynuować swój rozwój właśnie pod takim szyldem.

Obecnie piszę o słowach, które uznałam za piękne na Instagramie jako piekneslowa365, czasem pokazuję, jak to robię, na YouTube, staram się tworzyć życzliwą społeczność, pomagając innym odnaleźć piękno kaligrafii za pomocą grupy na Facebook'u. Wszystko spinam tym blogiem.

Strona główna

Monika

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram @piekneslowa365