O "Pięknych Słowach"

Kim jestem?

Nazywam się Monika Kruczek. Pochodzę ze Śląska.

Ukończyłam polonistykę jako nauczycielka. Po obronie dyplomu postanowiłam uczyć się projektowania graficznego. W trakcie tej przygody zrozumiałam, że kocham się w literach: kaligrafii, liternictwie, typografii... Od razu - na własną rękę, a także na kursach i warsztatach - zaczęłam uczyć się sztuki pięknego pisania. 

Co mogę dla Ciebie zrobić?

  • poprowadzić warsztaty lub kurs z kaligrafii,
  • stworzyć produkt cyfrowy (grafika rastrowa), np. napis do kolorowania, grafika (np. plakat, naklejka, dyplom)
  • na indywidualne zlecenie stworzyć kaligrafowany tekst w różnych stylach i na różnych powierzchniach.
Odezwij się, aby zobaczyć przykłady moich prac lub zerknij na:


Co Ty możesz dla mnie zrobić?

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, ale na razie jej nie potrzebujesz, możesz pomóc mi rozszerzyć zasięg:
  • polecając moją stronę znajomemu,
  • obserwując mnie lub zostawiając komentarz na Instagramie lub YouTube.

Zerknij tam, gdzie chcesz [kliknij w temat]:

Litery

Szeroko pojęty temat liter, ich komponowania oraz różne nazewnictwo związane z pisaniem i projektowaniem liter, przemyślenia, ciekawostki, pytania i odpowiedzi, polecenia, porady, wskazówki. 

Grafika

Tutaj tematy kręcą się wokół projektów (moich i nie moich), które można pobrać za darmo lub po wpłacie, a są to m.in. fonty, kalendarze, kolorowanki, krzyżówki, projekty dyplomów.

Teksty

Ogólny zbiór tekstów, które nie pasują do głównej tematyki bloga (litery po różnymi postaciami), ale są lub były dla mnie ważne i się tutaj znalazły, np. rozwój, edukacja, polecenia prezentów czy propozycje życzeń na różne okoliczności.

Twój temat

Możesz zaproponować mi temat (w komentarzu albo wiadomości) lub wywiad ze sobą (pisany), który umieszczę na swoim blogu z linkiem do twojej strony.

Jeśli chcesz czytać dalej, dowiesz się, skąd wzięła się nazwa Piękne Słowa

W 2014 roku założyłam swój pierwszy blog - "Lubię Papier". Był to główny etap mojego zainteresowania kaligrafią, związany z uświadomieniem sobie tej pasji i rozpoczęciem nauki na profesjonalnym kursie. Chciałam wtedy pisać wszystko i po wszystkim. Towar w sklepach i na działach papierniczych oglądałam z większym zaangażowaniem niż eksponaty w muzeum...

Nadszedł jednak czas, kiedy na techniczny rozwój miałam bardzo mało czasu, ale jednocześnie uświadamiałam sobie inną potrzebę - tworzenia słów pięknych nie jedynie wizualnie, ale zarazem znaczeniowo. Zauważyłam, że nieraz - nie tylko mi - brakuje dodania otuchy, pocieszenia, życzliwości, czyli przysłowiowego "plastra miodu". Zechciałam w tej kwestii zmienić świat na lepsze. Żeby to osiągnąć, sama muszę się ciągle zmieniać, ale jestem pełna nadziei i czuję do tego chęć, bo spowodowanie uśmiechu choć jednej osoby, jest nieocenioną nagrodą.

Jedną z możliwości, która pojawiła się kilka lat temu, było pisanie do miesięcznika młodzieżowego. Moim pomysłem stał się dział "Piękne Słowa", w którym chciałam połączyć przypomnienie wartości niektórych słów z minikursem kaligrafii. Tytuł przywarł do mnie na tyle, że postanowiłam kontynuować swój rozwój właśnie pod takim szyldem.

Obecnie piszę o słowach, które uznałam za piękne na Instagramie jako piekneslowa365, czasem pokazuję, jak to robię, na YouTube, staram się tworzyć życzliwą społeczność, pomagając innym odnaleźć piękno kaligrafii za pomocą grupy na Facebook'u. Wszystko spinam tym blogiem.

Strona główna

Monika

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram @piekneslowa365