Lista prezentów dla miłośniczki liter i papieru [czyli moja]

Lista, którą widzisz poniżej, to nie jest ściąga dla tych, którzy chcą zrobić mi prezent. Tego typu rzeczy zazwyczaj kupuję sobie sama, bo wiem co i skąd chcę. 

Może przy okazji pomogę komuś wybrać prezent dla osoby: zainteresowanej kaligrafią, rozwojem, skupieniem się na wartościach i mającej gust przybliżony do mojego.

Lista nie zniknie, bo tworzę dwie części: rzeczy, które chcę sobie sprezentować oraz takie, którymi już się cieszę.

Photo by akshay bajaj on Unsplash

Prezenty, które mnie zaciekawią i zachwycą

Italik pisz ładniej, A. Kafarska - zestaw z podręcznikiem i zeszytami ćwiczeń. Jestem ciekawa tej pozycji, po prostu. Chcę też docenić polskie publikacje w zakresie rozwoju kaligrafii.


Prezenty, które już dały mi przeżyć radość

Notes Archie's Calligraphy - podoba mi się. Polska twórczość. Lubię notesy. Mam skromną kolekcję...

CandyPen - już niedostępna obsadka od AbleSnail mieniąca się pięknym błękitem. W dodatku z rodzimej wytwórni. 

Coliro - farby akwarelowe, które błyszczą. Lubię różne kolory, ale zauważyłam, że i tak najczęściej wybieram odcienie złota, srebra, niebieskiego i zieleni. Widać to nawet w kolorystyce bloga...

Dziennik zabaw, E. Wojtan - kupiłam w ciemno w przedsprzedaży. Jeśli mam szukać inspiracji do prac i zabaw dziecięcych to między innymi na stronie "Moje dzieci kreatywnie", a jeśli mogę to zrobić offline to jeszcze lepiej.

Elementarz, E. Landowska - do tego podręcznik oraz zeszyty ćwiczeń. Szukasz alternatywy dla liter nauczanych w szkole? Sprawdź tę pozycję. Można też doświadczyć nauki pisania metodą... nauki pisania, a nie czytania.

Faber-Castell - nie oczekuję udziałów w firmie... Lubię jedynie jej produkty. Np. cienkopisy wodoodporne Ecco Pigment, zaczynając od najcieńszego albo serię metalicznych pisaków PITT artist pen, albo atramenty Graf von Faber-Castell...

Kaligrafia przedwojenna. Elementarze polskie, E. Landowska - po prostu nadawało się to do mojej kolekcji. 

Książki dr Caroline Leaf - Myśl i jedz mądrze, Doskonałe JA, Włącz swój mózg oraz Myśl. Ucz się. Odnoś sukcesy - to pozycje, które posiadam i cieszę się z tego. Mogę zawsze do nich wrócić, tym bardziej, że nie czyta się ich jak powieść...

Mały przybornik skryby, K. Bachmiński - kilka dni po publikacji tej listy, otrzymałam przybornik na urodziny. Piękna publikacja!

Nauka pisma użytkowego i ozdobnego, S. Tatuch - stworzony już reprint, ale można go czasem zdobyć w antykwariacie lub zobaczyć w cyfrowej bibliotece. Nauka pisania stalówką ostro zakończoną i ściętą.

Notes Paperblanks - trudno przejść obok nich obojętnie... Rzeczy, które chce się czasem mieć, bo są ładne, a nie muszą być nawet przydatne. Jednak notes to bardzo praktyczny przedmiot. W jednym takim tworzę książkę adresową, inny kupiłam z powodu... koloru i na prezent.

One Line A Day. A Five Year Memory Book - notes na pięć lat, w którym w każdym dniu można zrobić krótką notatkę na temat, jaki się chce. Na razie posiadam zapas na 45 lat.

Piękna Litera. Bastarda gotycka, B. Bodziony - najnowsza część serii Piękna Litera.

Piękna Litera. Kursywa angielska (Copperplate script), E. Landowska - podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń dla stalówki ostro zakończonej.

Piękna Litera. Minuskuła karolińska, B. Bodziony - kaligraficzna podróż do czasów renesansu karolińskiego, które dzięki tej pozycji można odtworzyć u siebie w domu. Dostępny jest także zeszyt ćwiczeń.

Piękna Litera. Pismo rondowe, E. Landowska - kolejna wyczekana część. Oczywiście z zeszytami ćwiczeń.

Piękna Litera. Uncjała, italika, E. Landowska, B. Bodziony - piękna pozycja dla chcących ćwiczyć pisanie stalówką ściętą. Dostępne są także zeszyty ćwiczeń.

Powieści Charles'a Martin'a - nie mam już żadnej, ale każda dała mi piękne, wzruszające chwile.

Stokrotne dzięki! Podróż wdzięczności, A.J. Jacobs - książka nieduża, ale wyjątkowa. Po jej lekturze nie można mieć wymówki, żeby nie być wdzięcznym.

***

Te i podobne rzeczy można znaleźć w sklepach, które proponuję w poście Internetowe sklepy dla miłośników liter, pisania i nie tylko.


Monika - kaligrafuję i tworzę treści

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram @piekneslowa365