O mnie

Kim jestem?

Nazywam się Monika Kruczek. Pochodzę z małej, śląskiej miejscowości. Jestem mężatką.

Ukończyłam filologię polską. Po zdobyciu tytułu magistra w 2012 roku, miałam niedosyt rozwoju, więc postanowiłam uczyć się projektowania graficznego. Podczas trwania tej przygody, zrozumiałam, że kocham się w kaligrafii.

Po obronie projektu, znalazłam się na rok w krakowskiej Szkole Kaligrafii i Iluminacji, w celu przyswojenia kursywy angielskiej.

Pomiędzy moimi edukacyjnymi wyprawami dorabiałam w sklepie, rozwijałam się jako fotograf, wszechstronnie ogarniałam edukację dzieci i młodzieży w czeskiej szkole (z polskim językiem nauczania). Nie straszne były mi także inne prace, w tym wymagające licencji na wózki widłowe.

Czym się zajmuję?

Pracuję na etacie, a z zamiłowania kaligrafuję, rozwijam się kreatywnie, szukając dobrej formy do przedstawienia wartościowych treści. Ćwiczę, doszkalam się, wypróbowuję różne style, materiały i powierzchnie. Efekty tych zmagań prezentuję głównie na YouTube i Instagramie, ale część znajdziesz też na tym blogu. Dotychczas doświadczyłam np. wypalania w stole dębowym, grawerowania na szkle... nie wspominając o przeróżnych pisakach, pędzlach, papierze i powierzchniach plastikowych.

Czasami tworzę projekty komputerowe - wizytówki, dyplomy, karty pracy.

Ponadto zajmuję się pisaniem tekstów - obejmuje to głównie bloga i młodzieżowy miesięcznik, w którym prowadzę własną rubrykę "Zainspiruj się..." na temat kaligrafii, ciekawych i przydatnych stron, programów oraz aplikacji czy obsługi aparatu i komputera. W zakresie pisania moim zainteresowaniem jest także pisanie życzeń na różne okazje.Kontakt: piekneslowa365@gmail.com


Strona główna

Komentarze