O "Pięknych Słowach"

Kim jestem?

Nazywam się Monika Kruczek. Mieszkam na Śląsku.

Ukończyłam polonistykę. Po obronie dyplomu postanowiłam uczyć się projektowania graficznego. W trakcie tej przygody, zrozumiałam, że kocham się w kaligrafii. Przy pierwszej okazji zaczęłam na poważnie uczyć się sztuki pięknego pisania. Doskonalę także umiejętność tworzenia tekstów.


Co mogę dla Ciebie zrobić?

  • wykaligrafować tekst w różnych stylach i na różnych powierzchniach - tworzę litery od delikatnych i zawijanych, przez szerokie i techniczne aż do nowoczesnych,
  • wygrawerować (na szkle, akrylu) lub wypalić napisy (w drewnie),
  • stworzyć rysunek lub napis do kolorowania,
  • zaprojektować drobną grafikę, np. naklejkę, dyplom, wizytówkę,
  • napisać tekst np. na bloga, do czasopisma.
Zobacz przykłady moich prac na InstagramieYouTube, przeczytaj teksty na tym tym blogu lub portalu "Drugie Podejście".

Kontakt: piekneslowa365@gmail.com

Co Ty możesz dla mnie zrobić?


Dlaczego "Piękne Słowa"?

W 2014 roku założyłam swój pierwszy blog - "Lubię Papier". Był to główny etap mojego zainteresowania kaligrafią, związany z uświadomieniem sobie tej pasji i rozpoczęciem nauki na profesjonalnym kursie. Chciałam wtedy pisać wszystko i po wszystkim. Towar w sklepach i na działach papierniczych oglądałam z większym zaangażowaniem niż eksponaty w muzeum...

Nadszedł jednak czas, kiedy na techniczny rozwój miałam bardzo mało czasu, ale jednocześnie uświadamiałam sobie inną potrzebę - tworzenia słów pięknych nie jedynie wizualnie, ale zarazem znaczeniowo. Zauważyłam, że nieraz - nie tylko mi - brakuje dodania otuchy, pocieszenia, życzliwości, czyli przysłowiowego "plastra miodu". Zechciałm w tej kwestii zmienić świat na lepsze. Żeby to osiągnąć, sama muszę się ciągle zmieniać, ale jestem pełna nadziei i czuję do tego chęć, bo spowodowanie  uśmiechu choć jednej osoby, jest nieocenioną nagrodą.

Jedną z możliwości, która pojawiła się kilka lat temu, było pisanie do miesięcznika młodzieżowego. Moim pomysłem stał się dział "Piękne Słowa", w którym chciałam połączyć przypomnienie wartości niektórych słów z minikursem kaligrafii. Tytuł przywarł do mnie na tyle, że postanwiłam kontynuować swój rozwój właśnie pod takim szyldem.

Obecnie piszę o słowach, które uznałam za piękne na Instagramie jako piekneslowa365, m.in. pokazuję, jak to robię na YouTube, staram się tworzyć życzliwą społeczność, pomagając innym odnaleźć piękno kaligrafii za pomocą Facebook'a oraz drugiego instagramowego profilu. Wszystko spinam tym blogiem.

Mam nadzieję, że poczujesz tę życzliwość, którą chcę okazać każdemu odwiedzającemu.


Strona główna


Komentarze