Wiosna - napis do kolorowania

Co w Tobie drzemie, czego dawno nie robiłeś/robiłaś,

o czym może nie wiedzą albo, czego nie wiedzieli nawet Twoi najbliżsi?


Mam dwie miłe przyjaciółki. Przegadałyśmy godziny, przespcerowałyśmy kilometry. W zeszłym roku pewne spotkanie okazało się jednak twórcze i wyjątkowe. Nie tylko piłyśmy kawkę, herbatkę, jadłyśmy czy rozmawiałyśmy jak zwykle, ale spotkałyśmy się w "pracowni". W miejscu, gdzie na stole miałam rozłożony ogromny arkusz papieru i różne przybory do malowania lub rysowania czy pisania. Już wcześniej było wiadomo, że każda z nas ma zdolności artystyczne, ponieważ jedna jest grafikiem komputerowym, druga ze swoim talentem prawie znalazła się na architekturze, a ja mam tę swoją kaligrafię. Przelotem siedziała z nami moja siostra, która także chętnie wyraża się artystycznie, np. malując obrazy na płótnie lub... koszulkach.

Co niestandardowego stało się w pracowni ?

Tworzyłyśmy razem, a jednak osobno. Każda coś. Każda to, co lubi i jak potrafi. Pokierowało nas to na nowe tory rozmów o marzeniach i nie tylko. W rezultacie wspólne spotkanie, które trwa zazwyczaj około dwóch do czterech godzin, przeciągnęło się do prawie dziesięciu. Nad ranem zgodnie uznałyśmy, że wypada choć na chwilę się położyć. Nie wiemy, jak ten czas zleciał, wiemy na pewno, że było to spotkanie wyjątkowe, kreatywne, terapeutyczne, zacieśniające więzi i przemieniające. Po prostu twórczość, bliskość i rozmowa.

Photo by Neven Krcmarek on Unsplash


Kiedy jest okazja, staramy się znowu spotkać tak twórczo, bo wiemy, że to dobre chwile dla każdej z nas. Tymczasowo możemy robić to jedynie online. Dzisiejszy wspólny czas zaowocował u mnie wiosną - napisem do kolorowania nie tylko dla dzieci. Proponuję użycie kredek akwarelowych. Znam niewiele firm, które je produkują, ale jeśli ktoś nie lubi szukać i testować różnych produktów, szukając tych dobrych, z czystym sumieniem polecam narzędzia Faber-Castell - użyłam ich cienkopisu do stworzenia napisu "Wiosna". To niemieckie przedsiębiorstwo (założone w XVIII wieku!) ma tak różnorodny wybór artystycznych mediów, że samo przeglądanie ich pobudza kreatywność. 

Pobierz darmowy plik w formacie PDF:

Wiosna do kolorowania

Zachęcam Cię do udostępnienia pokolorowanych napisów:

Co tej wiosny rozkwitnie w Tobie?

Monika - kaligrafuję i tworzę treści

Komentarze

  1. W mojej głowie mnoży się od kreatywności ,myśli z związanymi pomysłami na wykonanie prac ,roznych rzeczy itp lecz najbardziej mi brak chęci do wykonania tego ,bo poprostu nie wiem od czego zacząć ,wtedy najlepiej siadam z Biblią lub z książką i usiłuje czytać ,ale coś ciągle zaprząta moje myśli i nie potrafię się skupić . Może jeszcze w mojej głowie brakuje wiosennego słońca 🔅

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mi najprościej jest zacząć od zrobienia tego, do czego materiały posiadam lub tego, co akurat może się przydać mi lub komuś innemu :) jedna zrobiona rzecz w morzu pomysłów to też takie słoneczko w głowie, nawet w pochmurny dzień :) Powodzenia!

      Usuń

Prześlij komentarz