O książkach i inspiracji (+prezent do druku)

Kilka lat temu chciałam wziąć udział w pewnym wydarzeniu książkowym. Zaczęłam projektować zakładkę, żeby lepiej wczuć się w książkolubisiowy klimat. Nie wyszło. Dopiero dzisiaj skończyłam projekt i mam go dla Ciebie w prezencie.

Książki i ja

Nigdy nie miałam się za wielkiego książkoluba, choćby dlatego, że nie potrafię czytać książek na ilość. Nie pochłaniam ich (chyba, że czytam autora, którego znam i lubię). Często gubię się w fabule, zapominam, kto był kim. Bardziej niż na historię, zwracam uwagę na to, jak została odpowiedziana: w jakim stylu, jakie wartości przekazuje, do czego inspiruje, czego uczy. Lubię czytać książki, ale nie mam na koncie przeczytanych ton.

Photo by Valdemaras D. on Unsplash

Za to znam kogoś, dla kogo książki są jak chleb powszedni. Tak to widzę, patrząc, co wyprawia w internecie i poza nim.

Inspiracja

Chcę napisać o tej osobie, jako mojej internetowej inspiracji. Dlaczego?

  • pokazuje swoją pasję (to robi wiele osób),
  • rozwija się, żeby robić to ładnie (tego też część się uczy),
  • zachęca do tej pasji innych (to już raczej robią ci, którzy zarobią, jeśli razem z nimi zaczniesz się tym zajmować, co jest zrozumiałe),
  • a ponadto: promuje innych, którzy mają taką samą pasję (normalnie nazywa się to: konkurencja)! To już może wydawać się szalone, kiedy każdemu zależy na rozwoju swoich kont. U niej zobaczyłam, że możesz rozwijać się pięknie i pachnąco, gdy zapraszasz do tego innych pasjonatów: współpracujesz z nimi w organizowaniu wspólnych spotkań, wydarzeń i nie tylko.

Ta osoba to Beata z opowiemci. Pisze o książkach, mówi o książkach, robi zdjęcia książkom... i przede wszystkim je czyta, rzecz jasna.

Niedawno można było wziąć udział w Książkonaliach, wydarzeniu, które najpierw sobie wymarzyła, a potem zorganizowała. Od 2019 roku tworzy plebiscyt okołoksiążkowy "Opowiemci": honorujemy twórców, gdzie zgłasza się swoich kandydatów i głosuje w różnych kategoriach.

Beata (opowiemci) - zdjęcie wykorzystane za zgodą autorki

Może znasz więcej podobnych kont (udowodnij - poleć w komentarzu), ale ja akurat trafiłam na Beatę i chętnie obserwuję jej działania.

Obiecany prezent

Zakładkę do druku i kolorowania, możesz pobrać tutaj. Aha, zakładka nawiązuje do moich śląskich korzeni. Mnie się podoba, mam nadzieję, że Tobie także wpadnie w książkę. 

Monika

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram @piekneslowa365